Komputerowe gadżety dla dzieci

tablet smartphoneWraz z rozpoczęciem roku szkolnego jedna z wiodących firm, produkujących komputery, tablety i drobny sprzęt pomocniczy, wypuściła właśnie całą serię produktów, skierowanych do tych najmłodszych użytkowników, a wiec dzieciaków rozpoczynających naukę w szkole lub ją kontynuujących w najmłodszych klasach.

Wspomniany sprzęt charakteryzuje się tym, że ma bardzo ciekawe, interesujące dla dzieci kształty i kolory – tak więc dzieciaki otrzymują do swojej dyspozycji przenośna pamięć w postaci serduszek, samochodzików czy słoników, do tego myszki bezprzewodowe w fantazyjnych kolorach i kształtach. Do tego tablety, które znakomicie mogą być wykorzystywane w szkolnych warunkach, głównie dzięki możliwości szerokiego korzystania z Internetu, a przez to i specjalnych pomocy naukowych umieszczanych na stronach internetowych. W ten sposób producenci sprzętu komputerowego i szeregu gadżetów z jednej strony zapewniają dzieciakom dodatkowa frajdę  (zobacz też: Gry dla dzieci) podczas korzystania z sprzętu zakupionego przez ich rodziców.

Tablet – kolejny mobilny komputer

Tablet to nie tylko przenośny, czasem mobilny komputer osobisty. Mianem tableta określa się również tzw. digitizer na określenie urządzenia wskazującego służącego do rysowania i pisania wszelakich elementów na komputerze mogącego zastępować mysz komputerową a składającego się z podkładki i wskaźnika zwanego rysikiem. Większość z nas słysząc „tablet” rozumie mały przenośny komputer osobisty. Tablet mimo niewielkich rozmiarów naprawdę wiele potrafi. Cechuje go duży ekran wykorzystujący technologię wielokrotnego dotyku (ang. Multi-Touch) umożliwiającą jednoczesne sterowanie większą powierzchnią ekranu w celu chociażby uruchomienia aplikacji czy obsługi klawiatury ekranowej. Każdy tablet posiada nowoczesny i wydajny system operacyjny oraz dysk twardy o dużej pojemności. Niemal każdy nowoczesny tablet zezwala na łączenie się z bezprzewodowym internetem za pomocą sieci Wi-Fi, co powoduje, że staję coraz bardziej łakomym kąskiem dla rzeszy odbiorców. Warto więc zastanowić się nad kupnem tego niewielkiego, co najwyżej 10-calowego komputera, tym bardziej, iż ceny stają się coraz bardziej atrakcyjne.