Dlaczego opłaca się korzystać z usług wypożyczalni?

Picnic Car Auto People Vehicle  - Ri_Ya / PixabayNie musisz wydawać masy pieniędzy na kupno nowych czterech kółek, czy akcesoriów samochodowych. Może trzeba przemyśleć oferty wypożyczalni?

Na rynku nie brakuje specjalistycznych firm, które trudnią się wypożyczaniem samochodów. W ich ofercie figurują zarówno niewielkie, miejskie auta kompaktowe, nieco większe hatchbacki, rodzinne kombi, czy nawet auta sportowe czy dobrze wyposażone limuzyny. Wybór jest rozległy i każdy wyłowi pojazd, który najlepiej będzie dostosowany do jego wymagań.

Warunki najmu

Żeby zasiąść za sterami jednego z oferowanych przez wypożyczalnię pojazdu, musimy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się też z złożeniem kaucji. Niekiedy wypożyczalnie doliczają do rachunku dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji GPS, fotelików, obsługi poza godzinami pracy biura, czy dopisaniem kolejnego kierowcy.

Pojawiają się również i takie wyspecjalizowane wypożyczalnie bagażników.

Koniecznie należy starannie zapoznać się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy jesteśmy uprawnieni, aby poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy normowanego ograniczenia kilometrów na dobę, lub czy po skończeniu użytkowania pojazdu nie mamy obowiązku pojechać na myjnię i posprzątać w środku. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że przeważnie auto, które dostajemy jest zatankowane do pełna. Przy zdawaniu go do wypożyczalni my też jesteśmy zobligowani, by oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym nie pomyślimy, możemy tak narazić się na dodatkowe koszty.

Poza samymi praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam szansę, by zasiąść za kierownicą ciekawych samochodów za fragment ich rynkowej wartości. Na parkingach firm bowiem znajdziemy także sportowe modele cenionych marek, z mocnymi silnikami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można chociaż przez jeden dzień poczuć się, jak kierowca wyścigowy, czy zamożny prezes w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie realizacja marzeń jest tym, co nas pcha do przodu.