Jaką kupić piersiówkę?

piersiowkaPowszechnie uważa się piersiówkę raczej za męski gadżet, jeżeli jednak wiemy, że takim upominkiem sprawilibyśmy radość również kobiecie, możemy wybierać spośród modeli przeznaczonych specjalnie dla płci pięknej lub też produktów uniwersalnych.

Kiedy przydaje się piersiówka?

Jeżeli w związku z zakupem takiego podarunku mamy dylemat, zastanówmy się, czy będzie to praktyczny prezent.
Piersiówka sprawdza się przede wszystkim jako sposób na rozgrzanie w mroźne dni, może być tym cenniejszym gadżetem, jeżeli jej użytkownik hobbystycznie zajmuje się np. łowiectwem lub wędkarstwem, które to zajęcia wiążą się niekiedy z kilkugodzinnym przebywaniem w niskich temperaturach. Piersiówką nie pogardzi także wzięty fotograf czy turysta, a nawet miłośnik snowboardu lub innego typu sportów zimowych. Każdy jej użytkownik musi oczywiście pamiętać o rozsądnym korzystaniu z jej zawartości.

Atutem samej piersiówki jest niewielki kształt, dopasowany najczęściej do wielkości wewnętrznej kieszeni marynarki bądź kurtki. Buteleczka z wygrawerowanym napisem bądź symbolem posiadać może dużą wartość sentymentalną.

Wybrane modele i wzory

Piersiówka klasyczna to srebrna lub czarna „buteleczka” wykonana z nierdzewnej stali. Wyprofilowana jest w sposób, który umożliwia przyleganie do ciała. Standardowa pojemność to ok. 240 ml, jednak możemy wybrać model o mniejszej pojemności – np. 180 lub 150 ml.

Modele o nietypowych kształtach – oczywiście piersiówka niekoniecznie musi mieć standardowy, prostokątny kształt. Producenci coraz częściej wzbogacają swoją ofertę o buteleczki w kształcie owalu, kwadratu o zaokrąglonych brzegach, a nawet koła. Ciekawie prezentuje się także podłużna piersiówka, model o nieco mniejszej pojemności (do 180 ml).

Piersiówki w komplecie z kieliszkiem to jednocześnie modny i praktyczny podarunek. Niektóre z nich zawierają w komplecie nawet dwa kieliszki – taka piersiówka niewątpliwie jest dobrym rozwiązaniem dla osób towarzyskich.

Piersiówki damskie. Tym, co sprawia, że niektóre modele podbijają serca pań, jest ich oryginalny kształt (np. kształt serca lub flakonika perfum) oraz kolor – damskie piersiówki dostępne w sprzedaży występują np. w odcieniach czerwieni i różu. Oczywiście to nie wszystko – niektóre modele mają wygrawerowaną z przodu buteleczki elegancką różę lub portret. Zakończone mogą być np. elegancką zakrętką.

A czy inwestycja w srebro się opłaci przeczytasz na www.njoia.com.

Grawerowanie

Niejednokrotnie sklepy internetowe oferujące możliwość zakupu piersiówki, proponują nam także usługę grawerowania. W ten sposób możemy uczynić nasz upominek wyjątkowym. Najbardziej popularne wzory to imię bądź inicjały właściciela, charakterystyczny cytat lub data upamiętniająca otrzymanie podarunku. Niektóre z modeli już w momencie sprzedaży mają wygrawerowany wzór, obrazek bądź logo marki producenta. Zaproponowany samodzielnie napis na pewno uczyni zakup niezwykle cennym.

Producenci i ceny piersiówek

Tak jak wiele jest wzorów i modeli piersiówek, tak samo różne są ich przedziały cenowe. Klasyczne modele mniej popularnych producentów to wydatek ok 30-55 zł. Grawer może być zawarty w cenie lub zwiększyć koszt o ok. 15-20 zł. Za piersiówkę znanej marki, jak np. Philippi, Hinz czy Sagaform zapłacimy ok. 90-120 zł. Jeżeli podarunek ma być naprawdę wykwintny, wybierzmy buteleczkę wykonaną ze srebra. Koszt takiej piersiówki to co najmniej 300 zł.